cs.detector.media
Валерія Буняк
20.05.2023 15:30
У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар
У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар
Голова правління «КримSOS» Олексій Тільненко: Те, що відбулося 79 років тому, — це трагедія, жахливий злочин, який не був покараним і продовжується зараз.

18 травня, в День пам’яті жертв геноциду кримських татар, у Києві пройшов захід «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію», під час якого представники громадських організацій, державних установ та всі небайдужі до трагічної долі кримських татар обговорили питання переслідувань народу, а також майбутнього Кримського півострова. Про це повідомила громадська організація «КримSOS». 

«Зараз Росія продовжує цю політику Радянського Союзу. Те, що відбулося 79 років тому, — це трагедія, жахливий злочин, який не був покараним і продовжується зараз», — сказав голова правління «КримSOS» Олексій Тільненко.

У громадській організації підкреслили, що з початку окупації мешканці Криму потерпають від обшуків, затримань та переслідувань. Зокрема, з 15 жертв насильницьких зникнень на півострові, про яких досі нічого не відомо, до початку повномасштабного російського вторгнення 11 — кримські татари.

«Зараз, незважаючи на те, що в Криму немає ані свободи слова, ані більшості інших прав, саме кримські татари як громадянські журналісти намагаються висвітлювати ці події, відстоювати своїх людей, наших людей, намагаються відстоювати Україну. Дякую їм за це і сподіваюся, ми скоро повернемося у вільний Крим, і сподіваюся, що всі у вільному Криму будуть почувати себе вдома», — додав Тільненко.

Нагадаємо, це під час заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію», присвяченого історії, поверненню та майбутньому кримських татар на півострові, постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева сказала, що Крим має бути максимально інтегрований в українську і європейську інфраструктуру та пройти «дружню мілітаризацію» після визволення з-під російської окупації. 

Фото: «КримSOS»

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status