cs.detector.media
19.06.2022 13:51
Влада РФ фабрикує щонайменше 200 кримінальних справ проти українців за «воєнні злочини», — російські правозахисники
Влада РФ фабрикує щонайменше 200 кримінальних справ проти українців за «воєнні злочини», — російські правозахисники
«Людей, які обрані за підсумками фільтрації для участі у таких процесах, поміщають у СІЗО Росії. Це Москва, Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Таганрог», — повідомив Михайло Савва. Він додав, що до цих СІЗО з інших місць ув’язнення підвозять так звані прес-бригади засуджених і підслідних, яких, імовірно, використовуватимуть для тиску на українців. «Становище цих людей, вже призначених жертвами, — окрема проблема, якою потрібно займатися», — наголосив експерт.

Російські правозахисники мають інформацію про те, що влада РФ має план провести щонайменше 200 кримінальних процесів за звинуваченням українців, зокрема військовополонених, у воєнних злочинах, пише Центр громадянських свобод посилаючись на правозахисника, члена експертної ради ЦГС Михайла Савву. Повідомляється, що він передав інформацію координатора російського інформаційного ресурсу gulagu.net Володимира Осєчкіна.

За його словами, українці, які в Росії на волі, теж мають серйозні проблеми: українські сім-карти та банківські картки в РФ не працюють, люди не мають закордонних паспортів чи коштів для виїзду з Росії.

Нагадаємо, ініціатива «Євромайдан SOS» закликала розслідувати випадки «курсів денацифікації» українців на окупованих територіях.

«ДМ» також писав, як кожен журналіст може допомогти покарати російських воєнних злочинців.

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status