cs.detector.media
11.11.2020 17:02
57% українців вважають, що в майбутньому в Україні говоритимуть переважно державною мовою – опитування
57% українців вважають, що в майбутньому в Україні говоритимуть переважно державною мовою – опитування
Водночас половина респондентів назвала російську мову «історичним надбанням, яке необхідно розвивати».

57% дорослого (від 18 років) населення вважає, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову спілкування, а 32% – що Україна зробить російську мову другою державною. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюднені 11 листопада.

Російську мову «історичним надбанням, яке необхідно розвивати» назвали 50% українців, загрозу незалежності України в ній бачать – 30%.

52% респондентів висловилися, що Україна повинна спонукати громадян поважати мову, державні символи та національні традиції. Натомість 38% вважають, що держава повинна знайти нову об'єднавчу ідеологію.

Опитуваних просили оцінити суспільно-політичну ситуацію в Україні, ставили питання про їхні політичні вподобання та готовність переїхати закордон.

З 17 по 24 жовтня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Метою дослідження було вивчити внутрішньо- і зовнішньополітичні орієнтації громадян України та з'ясувати актуальні президентські і партійні рейтинги. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У перебігу опитування проведено 1502 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без врахуванням дизайн-ефекту) не перевищує: 2.6% для показників близьких до 50%, 2.2% — для показників близьких до 25%, 1.7% — для показників близьких до 10%, 1.1% — для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та соціологічної служби Центр Разумкова, проведене з 14 по 19 серпня 2020 року, показало, що 72% повнолітніх українців вважають українську мову важливим атрибутом незалежності України. 79% опитаних погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою, не згодні — 16%. 66% українців погоджуються, що російська мова в Україні може вільно використовуватися у приватному житті, але єдиною державною мовою має бути українська. Ще 18% вважають доречним надання російській офіційного статусу в окремих регіонах, а 13% впевнені, що російська має стати державною на всій території України.

Фото: КМІС, Прямий канал 

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status