cs.detector.media
19.09.2020 12:59
Справу щодо нападу на активіста Олександра Лємєнова розглянуть у суді (ДОПОВНЕНО)
Справу щодо нападу на активіста Олександра Лємєнова розглянуть у суді (ДОПОВНЕНО)
Засідання заплановане на 21 вересня в Голосіївському райсуді Києва.

Про це Олександр Лємєнов повідомив у фейсбуці. 

8 листопада 2019 року в Києві на антикорупційного активіста й головного експерта ГО «StateWatch» напали двоє молодиків з кастетом і газовим балончиком. Поліція відкрила справу за статтею «хуліганство». Згідно з порталом Судова влада, обвинувачені — Олег Свиренчук і Роман Мережко.

«Виконавців знайшли, свідків також. Чи винні ці хлопці — офіційно встановить суд. Скажу просто, одного з них я впізнав по фото, іншого особисто у райвідділку. Все це зафіксовано процесуально. На мене виходили деякі люди зі спробою вирішити «питання». Домовленостей не було, про що ж там домовлятись?» — написав потерпілий.

Переслідування й частину інциденту зафіксували камери спостереження. Активіст написав, що один із підозрюваних під час впізнання визнав, що «зустрічався» з потерпілим, і вибачився. 30 червня 2019 року Олександр Лємєнов оприлюднив обвинувальний акт щодо нападників, датований 25 травня 2019 року.

Олександр Лємєнов зазначив, що щодо замовників «є варіанти». Центр прав людини Zmina писав, що за два тижні до нападу активіст оприлюднив скриншоти переписки з Ольгою Шарій, яка погрожувала йому.

ДОПОВНЕНО: Пізніше Олександр Лємєнов написав, що засідання не відбулося через відсутність судді. 

Нагадаємо, за перше півріччя 2020 року правозахисники зафіксували 48 випадків нападів і тиску на громадських активістів.

Консорціум громадських організацій закликав об'єднуватися для захисту громадянського суспільства.

Тимчасова слідча комісія ВР знайшла недоліки в розслідуваннях нападів на Гандзюк, Стерненка й інших активістів у 2017–2018 роках. 

Фото: фейсбук

 

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status