cs.detector.media
28.08.2020 13:27
Результати першого державного конкурсу для ГО осіб з інвалідністю: 6 млн грн на 19 проєктів від 13 ГО
Результати першого державного конкурсу для ГО осіб з інвалідністю: 6 млн грн на 19 проєктів від 13 ГО
Усього на розподіл за конкурсом передбачено 15 млн грн, тому організатор продовжив збір заявок.

Проєкти спрямовані на вирішення низки проблем. Як повідомив Український незалежний центр політичних досліджень, переможці конкурсу займатимуться питаннями рівного доступу до читання дітей з порушеннями зору, безкоштовно діагностуватимуть проблеми зі слухом у мешканців понад 30 міст України, навчатимуть ГО осіб з інвалідністю основам проєктного та організаційного менеджменту тощо.

«Незважаючи на всі перешкоди, відкритий конкурс відбувся, і це — великий крок для ГО осіб з інвалідністю та всього громадського сектору України. Вперше в історії він дійсно був відкритим — з публічним захистом проєктів та публікацією рішень конкурсної комісії», — зазначили в УНЦПД.

У публічному захисті проєктів взяли участь 27 ГО з презентацією 59 проєктів — відзвітувало Мінсоцполітики. Загалом у конкурсі взяли участь 124 проєкти від 63 ГО осіб з інвалідністю. Додатковий збір конкурсних пропозицій триває до 31 серпня 2020 року включно.

«Як зазначають експерти, рівень підготовки поданих документів, на жаль, поки залишає бажати кращого. І, відтак, вплинув на відбір проєктів-переможців. Тож водночас із оголошенням про продовження конкурсу, Фонд [соціального захисту інвалідів — ДМ] повідомив і про організацію онлайн-навчань, на яких представників ГО вчитимуть правильно заповнювати та подавати конкурсну документацію», — додали в УНЦПД.

До 2020 року Мінсоцполітики фінансувало лише напряму (тобто без конкурсу) 4 організації: Українське товариство сліпих, Українське товариства глухих, Національну асамблеї людей з інвалідністю, Союз осіб з інвалідністю, а також дотичні до них організації. Цьогоріч дві з них — УТОГ та УТОС — отримали без конкурсного відбору близько 47 млн грн, однак 15 мільйонів спрямували на відкритий конкурс. Громадськість адвокатує поступовий перехід суто на конкурсний механізм.

«В Україні необхідно нарешті запровадити чіткі, прозорі та рівні правила гри для всіх громадських організацій осіб з інвалідністю. Без поділу на “обраних” та “решту”. Такий підхід викликає виправдану недовіру з боку організацій, а це, у свою чергу, ставить під удар репутацію самого конкурсу, коли нібито чесний і справедливий розподіл коштів стосується далеко не всіх. Наразі можемо сподіватися, що з наступного року цей поділ нарешті приберуть і всі організації, які поки що отримують своє фінансування поза конкурсом, будуть у рівних умовах з рештою сектору», — пояснила експертка УНЦПД Дар’я Сидоренко.

Раніше про переваги конкурсних процедур для ОГС і переведення механізму в онлайн-простір «Детектору медіа» розповіли першопрохідці конкурсів у громадському секторі і державній владі.

Про важливість впровадження конкурсу саме для ГО осіб з інвалідністю можна почитати тут.

Єдину онлайн-платформу «ВзаємоДія» для комунікації між владою й ОГС планують запустити до кінця 2020 року. На ній у тому числі буде можливість проводити конкурси державного фінансування для проєктів ГО.

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status