Канада очікує, що Порошенко домовиться із суспільством щодо скасування е-декларування ГО
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Канада очікує, що Порошенко домовиться із суспільством щодо скасування е-декларування ГО
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Ми сподіваємося, що протягом наступних тижнів домовленість між президентом та громадськими організаціями про зміни в ухвалений закон, що поширює, на нашу думку, неправильне е-декларування на суб'єкти громадянського суспільства, зможе бути досягнуто взаєморозуміння між владою і громадянським суспільством», - сказав пан Ващук під час III-го Щорічного круглого столу міських голів у Києві.
За словами посла, влада і громадянське суспільство мають спільно працювати над економічним розвитком країни і боротьби з корупцією.
Нагадаємо, 30 березня, в Україні набув чинності закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів.
Закон було підписано Петром Порошенком 27 березня.
24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів.
Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко мав ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.
24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.
25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».
28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про електронне декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна» закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції».
У Міністерстві закордонних справ ФРН повідомили, що розраховують на внесення зміни до антикорупційного закону найближчим часом.
Фото: www.5.ua