У «Відродженні» повідомили, що готові взяти участь в удосконаленні закону про е-декларування

У «Відродженні» повідомили, що готові взяти участь в удосконаленні закону про е-декларування

12:15,
31 Березня 2017
1605

У «Відродженні» повідомили, що готові взяти участь в удосконаленні закону про е-декларування

12:15,
31 Березня 2017
1605
У «Відродженні» повідомили, що готові взяти участь в удосконаленні закону про е-декларування
У «Відродженні» повідомили, що готові взяти участь в удосконаленні закону про е-декларування
Міжнародний фонд «Відродження» опублікував на своєму сайті заяву з приводу закону про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів

У організації вважають, що  «неоднозначність у трактуванні норм законопроекту суперечить принципу правової  визначеності  та може  бути використана  з недобросовісною  метою  контролюючими органами»

«Завдяки невизначеності кола осіб, на яких поширюється дія закону, особливо в умовах нереформованої системи  судочинства, відкривається реальна загроза вибіркового тиску і покарання громадських діячів, незалежних експертів, активістів, а також підприємців-постачальників послуг», – йдеться в заяві.

«Відродження» повідомляє, що організація готова йти на зустріч Президенту України  до співпраці, яку він висловив під час зустрічі з представниками громадськості перед підписанням закону 26 березня.

«Ми готові взяти участь у діяльності робочої групи, запропонованої Президентом, і будемо слідкувати за подальшим проходженням законопроекту, який має усунути недоліки, насамперед вищенаведені, що містяться в ухваленому законі», – повідомляється в заяві «Відродження».

Як писав «Детектор медіа», Порошенко підписав закон 29 березня. Натупного дня документ набув чинності.

Нагадаємо, голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко має ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.

25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».

28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про електронне декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна» закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції».

У Міністерстві закордонних справ ФРН повідомили, що розраховують на внесення зміни до антикорупційного закону найближчим часом.

Депутат Європейського парламенту від Німеччини Ребекка Хармс розкритикувала рішення Петра Порошенка підписати закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», якими подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду