Ув’язнений Росією кримчанин Мустафаєв отримав премію Freedom House

Ув’язнений Росією кримчанин Мустафаєв отримав премію Freedom House

18:37,
21 Травня 2025
283

Ув’язнений Росією кримчанин Мустафаєв отримав премію Freedom House

18:37,
21 Травня 2025
283
Ув’язнений Росією кримчанин Мустафаєв отримав премію Freedom House
Ув’язнений Росією кримчанин Мустафаєв отримав премію Freedom House
Нагороду за Мустафаєва отримала посолка України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.

Ув’язнений  у Росії кримчанин Сервер Мустафаєв став лауреатом премії міжнародної правозахисної організації Freedom House за внесок у галузі прав людини та демократії. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Повідомляється, що нагороду за Мустафаєва отримала посолка України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.

«Для мене була велика честь отримати від його імені цю нагороду і нагадати про Сервера і всіх інших українців, які незаконно утримуються Росією», – написала Маркарова у фейсбуці.

Вона зазначила, що Сервер Мустафаєв як координатор «Кримської солідарності» висвітлював порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та виступав на захист жертв політичних репресій.

«Це визнання Freedom House є важливим нагадуванням про боротьбу України та кримськотатарського народу проти жорстоких репресій з боку РФ. Злочини Кремля проти кримських татар та геноцидальна війна проти України є продовженням непокараної людиноненависницької політики Імперії зла і депортацій 1944 року і всіх інших злочинів проти Українців», – додала Маркарова. 

Freedom House – це міжнародна правозахисна організація, заснована у 1941 році з метою об’єднання політиків та активістів для боротьби проти нацистської Німеччини. Сьогодні організація займається просуванням та захистом свободи та демократії по всьому світу. Freedom House підтримує активістів та правозахисників, які виборюють права людини, а також щорічно вручає премії людям та групам за значний внесок у розвиток цих цінностей.

2018 року в Криму були затримані координатор «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв і житель села Долинне Бахчисарайського району Едем Смаїлов. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону почав розглядати цю справу по суті, і через рік виніс вирок. Марлена Асанова засудили на 19 років колонії суворого режиму, Мемета Бєлялова – на 18, Тимура Ібрагімова – на 17 років, Сейрана Салієва – на 16, Сервера Мустафаєва – на 14, Сервера Зекір’яева – на 13, Едема Смаїлова – на 13. Ернеса Аметова визнали невинним і звільнили в залі суду.

Фото: Оксана Маркарова/фейсбук

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду