
Політв'язня Сервета Газієва етапували до колонії на Камчатці
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Політв'язня Сервета Газієва етапували до колонії на Камчатці


Засудженого на 13 років ув’язнення 64-річного кримськотатарського активіста Сервета Газієва доправили до ВК-5 у місті Петропавловськ-Камчатський. Родина два місяці не знала, де він. Про це повідомила сестра політв'язня Світлана Аблямітова, передає «Кримська солідарність».
«Газієв зв'язався із сім'єю тюремним зв'язком "Зонателеком". Його вивезли з в'язниці №2 у Володимирі 28 грудня 2024 року. Етап тривав понад два місяці. Наразі кримський татарин перебуває за 12,7 тисячі кілометрів від Сімферополя (це понад три дні в дорозі, включно з пересуванням автобусами, потягом і літаками з однією пересадкою в Новосибірську)», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що впродовж усього цього часу в сім’ї Газієва не було зв'язку з ним. Тільки в лютому кримський татарин зміг додзвонитися до рідних і повідомити, що перебуває в Хабаровську транзитом і йому вже замовили квиток на літак до Камчатки. Він також розповів, що сильно втомився за час етапу і застудився.
Вдруге за весь етап Сервет Газієв зв'язався з родиною вже на початку березня. Він повідомив, що його привезли в ІК-5.
«Йому цього року виповнюється 65 років. І таку літню, хвору людину відправляють у таку далечінь, що я тепер не зможу поїхати до нього в колонію!.. Хоча б трохи співчуття до нього немає. Чи не можна було відправити [в колонію] ближче до дому?..» — прокоментувала Світлана Аблямітова.
Нагадаємо, в січні 2023 року Південний окружний військовий суд засудив п’ятьох кримських татар — Сервета Газієва, Аліма Карімова, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова і Джеміля Гафарова — до 13 років позбавлення волі. Крім того, Газієву і Карімову призначили обмеження в пересуванні на рік і шість місяців, іншим — на рік. Джеміль Гафаров помер в ув'язненні 10 лютого того ж року.
Усіх затриманих звинуватили в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною, але діє без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.
Фото: «Кримська солідарність»