У російській колонії журналіста Ремзі Бекірова перевели на суворі умови утримання
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У російській колонії журналіста Ремзі Бекірова перевели на суворі умови утримання
Цивільного журналіста Ремзі Бекірова, засудженого у Росії на 19 років ув'язнення, перевели на суворі умови утримання у виправній колонії №33 в Абакані Республіки Хакасія. Про це повідомила його дружина Халіде Бекірова, передає «Кримська солідарність».
Політв'язень перестав виходити на зв'язок із сім'єю ще з 2 жовтня — саме тоді Бекіровій надійшов останній лист від чоловіка. За майже три місяці перебування в ІК-33 йому жодного разу не дали зателефонувати.
У відповіді за підписом начальника колонії Андрія Місюри йдеться про те, що Ремзі Бекірова утримують у суворих умовах відбування покарання, і що, за статтею 92 КВК РФ, засудженим у СУС «телефонна розмова може бути дозволена лише за виняткових особистих обставин».
Як зазначає «Кримська солідарність», вийнятковими особистими обставинами Місюра називає смерть або тяжку хворобу члена сім'ї політв'язня, що створює загрозу його життю, або стихійне лихо, що заподіяло «значну матеріальну шкоду» засудженому або його сім'ї.
«У зв'язку з тим, що ні в ШІЗО (де до цього перебував Ремзі Бекіров), ні в СУСі йому не дають дзвінків, я направила скарги до прокуратури з нагляду за виправними установами та до ФСВП. І сьогодні отримала (таку відповідь). Усе - крім цих трьох причин, більше в нього (Бекірова) немає підстав для дзвінків», — додала Халіде Бекірова.
Також Місюра пояснив, що у зв'язку з перебуванням у СУС цивільному журналістові передбачено два короткострокових побачення і два тривалих побачення протягом року. З дозволу начальника колонії ув'язнений може поміняти тривале побачення на короткострокове. Крім того, обидва види побачень засуджений має право обміняти на телефонний дзвінок.
Після етапу в ІК-33 на початку серпня журналіста практично безперервно тримали в ШІЗО. На момент 20 вересня він перебував в ізоляторі місяць. Із перервами на кілька днів карантинної камери та загальний загін його поміщали в ШІЗО під різними приводами: за те, що не вдягнув головний убір, коли вийшов на вулицю; за те, що не назвав своїх настановних даних співробітнику колонії; за те, що не привітався з наглядачем.
Також йому дали 10 діб за порушення розпорядку дня - вночі відлучився зі спального місця читати молитву.
«Він перший із кримських політв'язнів, хто сидить у цій колонії. За ним пильно спостерігають, морально тиснуть на нього. Але всі ці причіпки — це не причини, щоб поміщати його в ШІЗО. Я як його дружина дуже переживаю за нього», — розповідала Халіде Бекірова.
Ремзі Бекіров — громадянський журналіст, який вів стріми обшуків і судів у політично вмотивованих справах проти жителів Криму, зокрема у справі ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, затримання священика УПЦ Климента, у справах Хізб ут-Тахрір та інших.
Ремзі Бекіров є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім'ям кримських політв'язнів. У нього троє неповнолітніх дітей.
27 березня 2019 року в Криму відбулися масові обшуки. Слідчі дії проводилися в Кам'янці, Строганівці, Білому — селищах у передмісті Сімферополя, де переважно живуть кримські татари.
Співробітники ФСБ затримали тоді двадцять осіб. Ще трьох затримали в Ростові-на-Дону через кілька днів, трьох оголосили в розшук. Пізніше у цій справі затримали ще двох кримських татар.
25 кримськотатарських громадських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, яка визнана в Росії терористичною, але діє без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.
Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об'єднання «Кримська солідарність». Шабана Умерова, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова і Раїма Айвазова обвинувачували за частиною 1 статті 205.5 КК РФ про організацію діяльності терористичної організації.
10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив правозахисника Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
Фото: Кримська солідарність