ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

12:44,
2 Вересня 2021
1579

ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

12:44,
2 Вересня 2021
1579
ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму
ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму
Доповідь генсека Антоніу Ґутерріша охоплює період з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року.

Організація Об’єднаних Націй оприлюднила п’яту доповідь генерального секретаря Антоніу Ґутерріша про порушення прав людини в тимчасово окупованому Росією Криму.

Як повідомляє Радіо Свобода, доповідь охоплює період з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року та «описує широкий спектр порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права», включаючи:

  • випадки тортур або жорстокого поводження, які, ймовірно, були застосовані співробітниками Федеральної служби безпеки Росії. Жодну винну особу не було притягнуто до відповідальності;
  • переведення затриманих осіб із Криму для засудження і відбування покарання у вигляді позбавлення волі в Росії;
  • свавільне поміщення затриманих у штрафні ізолятори, включаючи тривале одиночне ув’язнення;
  • санкції проти релігійних організацій та окремих осіб, в тому числі обвинувальні вироки «Свідкам Єгови», на основі антиекстремістських законів Росії;
  • втручання в проведення публічних зібрань, в тому числі накладення на учасників зборів штрафів й інших санкцій, на основі норми законодавства, яка зобов’язує отримувати попередній дозвіл від російських органів влади на проведення будь-яких запланованих зборів;
  • заочні судові процеси, які не відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини, щодо осіб, яких вважають противниками російської влади в Криму.

«Кількість довільних затримань представників релігійних меншин у Криму зросла майже в п’ять разів у липні 2020 року – червні 2021 року порівняно з попереднім періодом в липні 2019 року – червні 2020 року», – йдеться в доповіді.

Також вказується, що в розслідуванні 43 випадків насильницького зникнення (39 чоловіків і чотирьох жінок), задокументованих у Криму з березня 2014 року, «не було досягнуто відчутного прогресу».

«Серед передбачуваних винних, які брали участь у викраденнях, утриманні під вартою, позбавленні волі в неофіційних місцях позбавлення волі, приховуванні місця перебування зниклих осіб, тортурах і жорстокому поводженні, – співробітники Федеральної служби безпеки, сил самооборони Криму і місцева поліція». Не було проведено жодного арешту, хоча в 2014 році відбулося 28 зникнень. Родичі жертв скаржилися УВКПЛ на формальний характер розслідувань, відсутність транспарентності і відмову в доступі до матеріалів слідчих справ. Ті жертви, які були звільнені або переведені в офіційні місця ув’язнення, не отримали жодної компенсації і скаржилися на безкарність за порушення, яких вони зазнали. Вони часто стикалися з неминучим ризиком переслідування, і більшість із них залишили Крим незабаром після звільнення», – сказано в доповіді.

Згідно із даними ООН, в Криму триває практика переведення затриманих з окупованого півострова для засудження та відбування покарання у вигляді позбавлення волі у віддалених регіонах Росії, відомо як мінімум про 28 таких випадків.

За вказаний період у Криму відбувся 61 обшук і «облави» російських силовиків за вказаний період.

«Більшість із них було проведено в будинках, місцях зборів або ділових приміщеннях, що належать кримським татарам або "Свідкам Єгови"», – йдеться в доповіді.

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року. На півострові продовжуються репресії проти проукраїнські налаштованих громадян та вільної преси. 

У червні 2021 року Моніторингова Місія ООН з прав людини в Україні заявила про продовження практики застосування тортур російськими правоохоронцями до затриманих і заарештованих в окупованому Криму.  

Як приклад моніторинг називає ситуацію з журналістом та фрілансером Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владиславом Єсипенком.

Фото: UNIS Vienna/Flickr

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду