Чорновол мають вручити обвинувачення в умисному вбивстві – «ЄС» закликала приходити під ДБР
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Чорновол мають вручити обвинувачення в умисному вбивстві – «ЄС» закликала приходити під ДБР
Колишня журналістка та народна депутатка Тетяна Чорновол повідомила, що в Державному бюро розслідувань 15 грудня о 15:00 їй мають вручити обвинувальний акт у справі про «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене за попередньою змовою групою осіб небезпечним для життя багатьох осіб способом». Про це вона написала в Facebook.
«Проти мене сфальсифікували обвинувачення у вбивстві. Я нікого не вбивала, це розправа наді мною та акт залякування інших учасників Революції Гідності через їх активну державницьку позицію та страх влади перед новим Майданом», – розповіла вона.
Пані Чорновол прокоментує цю справу на брифінгу після того, як отримає обвинувальний акт. Вона також закликала прийти підтримати її біля ДБР (Лесі Українки, 26, навпроти ЦВК).
Члени фракції «Європейська солідарність» підтримали Тетяну Чорновол з трибуни парламенту й також закликали прийти під стіни ДБР.
«Давайте прийдемо сьогодні під ДБР і підтримаємо Тетяну. Це не підтримка Тетяни – це підтримка нормальних людських цінностей; самоповаги до себе; кожного українця, який хоче жити в Європі, а не гнити в продажному пострадянському суспільстві», – сказав народний депутат Микола Княжицький.
Надаємо, 10 квітня 2020 року Державне бюро розслідувань провело обшук у будинку Тетяни Чорновол. Їй повідомили про підозру «в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, вчиненого за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України)». Її підозрюють у вбивстві інженері Володимира Захарова, який загинув 18 лютого 2014 року під час штурму протестувальниками центрального офісу «Партії Регіонів» у центрі Києва.
Тетяні Чорновол може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.
14 квітня ДБР допитало Тетяну Чорновол. У Держбюро сказали, що в ході допиту підозрювана відмовилася від надання будь-яких показів. Тетяна Чорновол пояснила, що відмовилася давати свідчення, щоб «вони не були використані проти активістів і лідерів Майдану у випадку відміни закону про амністію». Того ж дня на судовому засіданні щодо обрання міри запобіжного заходу Тетяні Чорновол, захист колишньої журналістки заявив про відвід судді Печерського районного суду Києва Сергію Вовку. Відвід судді не задовольнили.
25 квітня суд змінив запобіжний захід Тетяні Чорновол на нічний домашній арешт. 24 травня вона повідомила, що ДБР порушило проти неї ще одне кримінальне провадження, а саме: займається розслідуванням щодо її автомата.
1 червня Печерський районний суд Києва продовжив нічний домашній арешт Тетяні Чорновол до 1 серпня, але дозволив їй пересуватися по території Київської області. 30 липня суд скоротив на годину час перебування під нічним домашнім арештом та зняв територіальні обмеження по пересуванню з колишньої журналістки.
16 листопада Тетяна Чорновол повідомила, що ДБР завершило розслідування проти неї. За її словами, прокурор не буде змінювати кваліфікацію.