Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації

Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації

14:23,
29 Жовтня 2020
1697

Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації

14:23,
29 Жовтня 2020
1697
Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації
Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації
Ініціатива позбавити акредитації журналістів «Слідства.Інфо» надійшла від пресслужби парламенту.

Пресслужба Верховної Ради повідомила, що припиняє практику позбавлення журналістів акредитації в парламенті. Про це сказала керівниця пресслужби парламенту Ірина Кармелюк у коментарі «Радіо Свобода».

«Я думаю, що ми не будемо проводити таку практику. Усі матимуть право ходити. Заради Бога, не треба – не будемо перевіряти», – сказала вона.

Пан Кармелюк підтвердила, що ініціатива позбавити акредитації журналістів «Слідства.Інфо» надійшла від пресслужби парламенту.

«Вони не відповіли, тому що в них неправильно була надана адреса. Ось у чому питання. Це технічний момент. Ніхто проти них нічого не копає. Ніхто не хоче позбавляти їх якоїсь акредитації. Під час акредитації на всі свої видання вони дали неправильну адресу. Через те вони не отримували нашу кореспонденцію – там, де ми писали ці листи», – пояснила вона.

Нагадаємо, 20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова вирішив позбавити 19 інтернет-видань, агентств і газет акредитації в парламенті, бо вони «не висвітлюють діяльність Верховної Ради». З такою ініціативою до Комітету звернулася пресслужба Апарату Верховної Ради. Комітет з питань свободи слова рекомендував припинити акредитацію, а вже пресслужба припинила акредитацію.

Згідно з протоколом засідання Комітету з питань свободи слова, позбавити акредитації хотіли: інтернет-видання «Politmarket.Info», інтернет-видання «Mind.kiev.ua», газету «Патріот плюс патріот», інтернет-видання «ВД Панорама», інтернет-видання «Правова інформатика», інтернет-видання «Ю-Контрол Медіа», інтернет видання «Слідство. Інфо», агентство «АУРБ "Фалькон"», агентство «Стоп Корупції ТВ», інформаційне агентство «МСГК Інфо», агентство «Косатка Медіа», агентство «Журналісти проти корупції», агентство «Громадське телебачення Донбасу», агентство «Агентство промислової політики», журнал «Час Перших», журнал «Доброволець України», газету «Ник Вести», газету «Схід та захід разом», газету «Слово Патріота», газету «Життя Авто Євро Сили», газету «Ветеранська правда», агентство «Руська Правда».

28 жовтня у Комітеті свободи слова пообіцяли поновити акредитацію в Раді журналістам, яких її «випадково позбавили».

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив пресслужбі Апарату ВР переглянути рішення щодо позбавлення акредитації у парламенті низки ЗМІ. 

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав негайно скасувати рішення щодо масового позбавлення акредитації у Верховній Раді редакцій 19 українських медіа та притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників пресслужби Апарату Верховної Ради. У цьому рішенні члени Медіаруху вбачають цензуру. У Національній суспільній телерадіокомпанії України засудили позбавлення акредитації у Верховній Раді всіх журналістів агенції «Слідство.Інфо» і вважають це тиском на роботу журналістів та наступом на свободу слова в Україні.

Ввечері 28 жовтня керівниця пресслужби Апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк повідомила, що рішення про позбавлення представників 19 медіа акредитації в парламенті скасували.

Раніше, 5 жовтня 2020 року, голова Верховної Ради Дмитро Разумков змінив порядок допуску журналістів до парламенту: їх пускатимуть за постійною карткою акредитації та разовою перепусткою. Зайти до ВР зможуть не більше 120 працівників ЗМІ. Керівниця пресслужби Апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк каже, що зараз у парламенті акредитовано 2934 людини від 512 ЗМІ. За її словами, у звичайний пленарний день у ВР працює до 60 працівників ЗМІ.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду