На засідання суду в справі Стерненка пустили лише 20 фотографів й операторів

На засідання суду в справі Стерненка пустили лише 20 фотографів й операторів

16:30,
12 Червня 2020
2008

На засідання суду в справі Стерненка пустили лише 20 фотографів й операторів

16:30,
12 Червня 2020
2008
На засідання суду в справі Стерненка пустили лише 20 фотографів й операторів
На засідання суду в справі Стерненка пустили лише 20 фотографів й операторів
Водночас у людей, які заходять до зали засідань, вилучають пляшки води, «аби їх не використали як зброю».

Шевченківській районний суд Києва 12 червня обирає запобіжний захід активісту та блогеру Сергію Стерненку, якого підозрюють в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Служба судової охорони повідомила, що може пустити на відкрите судове засідання в цій справі лише 20 фотографів й операторів, інших працівників ЗМІ та вільних слухачів – не пускають. Там не відповіли на питання, хто віддав відповідне розпорядження. Про це пише Тиждень.ua.

Водночас близько 50 людей намагалися силою зайти в приміщення суду, проте їх заблокувала Служба охорони. Охоронці пояснили свої дії карантинними обмеженнями.

«Детектор медіа» намагається отримати коментар від Шевченківського районного суду Києва.

Як писав ДМ, 11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони. 

Нагадаємо, на активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи, під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом. Один з нападників, Іван Кузнєцов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий нападник, Олександр Ісайкул, був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. Проте жоден із нападників не отримав повідомлення про підозру.

3 липня 2019 року він повідомив, що подаватиме позовну заяву про захист честі, гідності, ділової репутації та про спростування недостовірної інформації проти телеканалу NewsOne та Андрія Портнова, ексзаступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича. За його словами, Андрій Портнов в ефірі програми «Епіцентр української політики» на каналі NewsOne 10 червня сказав про нього наступне: «Ми зараз говоримо про людину, яка вчинила умисне вбивство особливо небезпечним способом в центрі міста Одеса». 8 липня Солом’янський районний суд Києва прийняв позовну заяву Сергія Стерненка.

Правозахисні організації закликали МВС і нардепів утриматися від тиску на розслідування обставин нападів на активіста та блогера Сергія Стерненка, також вони попросили Службу безпеки України та Офіс генерального прокурора забезпечити справедливе та неупереджене розслідування цієї справи.

Фото: Станіслав Козлюк / Тиждень.ua

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду