Віталій Шабунін: Нардепи хочуть дозволить чиновникам приховувати позашлюбних дітей
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Віталій Шабунін: Нардепи хочуть дозволить чиновникам приховувати позашлюбних дітей
Законопроєкт 3355-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства», внесений до Верховної Ради 30 квітня, дозволить чиновникам не «засвітити в декларації позашлюбних дітей». Про це керівник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін написав на своїй фейсбук-сторінці.
За його словами, депутати намагаються внести закон у порядок денний позачергової сесії парламенту. «Головна ціль законопроєкту — дозволити не декларувати майно неповнолітніх дітей, які не живуть з батьками-декларантами. І справа тут навіть не в корупції, бо у разі користування/управління цим майном, декларувати його все одно доведеться. Справа в небажанні когось з авторів засвітити в декларації позашлюбних дітей. Щоб не ганьбитися тільки цією нормою, її заховали серед інших змін», — пише Віталій Шабунін.
Ініціаторами законопроєкту виступили 28 депутатів, переважно від «Слуги народу», а також від «Батьківщини», «Європейської солідарності» та «Опозиційної платформи – За життя».
Нардепи пропонують внести зміни до закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: відкрити доступ до інформації про структуру, принципи формування, розмір винагороди керівника, членів наглядової ради юридичної особи публічного права, державних підприємств, державних господарських товариств тощо.
Водночас із-під дії антикорупційного законодавства депутати пропонують виключити радників, помічників, уповноважених, прессекретарів президента України, які виконують свої обов’язки на громадських засадах. Крім того, документ передбачає внесення змін «щодо визначення характеристик членів сім’ї суб’єкта декларування».
У пояснювальній записці йдеться, що законопроєкт розроблено задля підвищення прозорості діяльності органів управління державних банків, державних підприємств, державних організацій та господарських товариств. Документ спрямований на «усунення протиріч та встановлення юридичної визначеності суб’єктного складу».
Нагадаємо, Конституційний суд України 6 червня 2019 року ухвалив рішення, яким визнав неконституційними норми закону «Про запобігання корупції», які зобов'язують антикорупційних активістів подавати електронні декларації.
Реанімаційний пакет реформ виступив із заявою, що законопроєкти 6674 та 6675 щодо декларування ГО «містять низку норм, які суперечать національному та міжнародному законодавству, є дискримінаційними та, відповідно, мають бути вилучені із врахуванням таких пропозицій». Представники ГО запропонували тоді ще президенту Петру Порошенку доопрацювати ці законопроекти і передати на перевірку Венеціанській комісії.
Венеціанська комісія розкритикувала ці законопроєкти. Група країн «Великої сімки» заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній і закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.
Фото: ua-rating.com