У Фонді «Демократичні ініціативи» спростували фейк про те, що їх нібито придбав Офіс президента (ЗАЯВА)

У Фонді «Демократичні ініціативи» спростували фейк про те, що їх нібито придбав Офіс президента (ЗАЯВА)

16:40,
23 Квітня 2020
3641

У Фонді «Демократичні ініціативи» спростували фейк про те, що їх нібито придбав Офіс президента (ЗАЯВА)

16:40,
23 Квітня 2020
3641
У Фонді «Демократичні ініціативи» спростували фейк про те, що їх нібито придбав Офіс президента (ЗАЯВА)
У Фонді «Демократичні ініціативи» спростували фейк про те, що їх нібито придбав Офіс президента (ЗАЯВА)
Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спростував інформацію, поширену 3 квітня 2020 року ГО «Дім демократії», про те, що керівництво Офісу Президента хоче придбати або фінансувати соціологічний центр.

Зокрема, «Дім демократії» пише, що після смерті голови Фонду Ірини Бекешкіної ОПУ нібито почав шукати вихід на засновників Фонду, щоб «запропонувати їм співпрацю та фінансову підтримку». Виконавча директорка Фонду Світлана Барбелюк, своєю чергою, сказала, що в команди ГО відсутні «будь-які моральні перестороги та почуття громадянської солідарності», якщо вони використовують факт смерті пані Бекешкіної як приводу для поширення чуток і брехні.

«Детектор медіа» публікує повну заяву Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва:

Заява-спростування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з приводу поширення неправдивої інформації про Фонд

3 квітня 2020 року ГО «Дім демократії» у своєму англомовному бюлетені «WEEK AT GLANCE. Key trends in Ukraine. Weekly overview. 3 April 2020,  #13/20», який розповсюджується шляхом електронної розсилки, поширив інформацію, яка не відповідає дійсності та завдає шкоди репутації Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Зазначимо, що «Дім демократії» при цьому не вчиняв жодних спроб зв’язатися з нами напряму, щоб переконатися у дійсності своїх тверджень.

Оскільки Фонд дізнався про цю спробу дискредитації лише 22 квітня, ми змушені максимально широко і в повному обсязі офіційно спростувати таку інформацію, підготовлену та розіслану ГО «Дім демократії»:

Керівництво Офісу Президента хоче придбати або фінансувати один з найбільш респектабельних соціологічних центрів – «Демократичні ініціативи». У березні після смерті голови Фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної Офіс Президента почав шукати вихід на засновників Фонду, щоб запропонувати їм співпрацю та фінансову підтримку. Для Офісу Президента Зеленського дуже важливо мати контрольовану соціологічну компанію, яка буде показувати нормальні рейтинги влади, професійно проводити фокус-групи та слугувати інструментом використання ресурсів партії, які «Слуга народу» отримує від держави в рамках державного фінансування партій. Додатково, Офісу Президента відомо, що Фонд «Демократичні ініціативи» має серйозні фінансові труднощі, як і більшість неурядових громадських організацій в Україні.

По-перше, використання факту смерті Ірини Бекешкіної як приводу для поширення чуток і брехні є прикладом відсутності у команди «Дому демократії» будь-яких моральних пересторог та почуття громадянської солідарності, властивої людям, які довго і наполегливо будують громадянське суспільство, обстоюють цінності демократії та європейського вибору в Україні. Саме цей аморальний вчинок змусив нас вдатися до максимального розголосу і засудження таких дій.

По-друге, ми відповідально стверджуємо, що у разі звернення будь-якої політичної сили, бізнес-структури, посадової особи органу державної влади чи представництва іноземної держави до засновників і/або членів команди Фонду з пропозицією обслуговувати певні інтереси така пропозиція буде рішуче відкинута. Фонд «Демократичні ініціативи» ніколи не жертвуватиме незалежністю і професійною точкою зору заради матеріальної чи політичної вигоди.

По-третє, Фонд справді є визнаним аналітичним центром, здатним самостійно та в партнерстві з іншими структурами громадянського суспільства проводити дослідження та адвокаційні кампанії. Наша мета – сприяти зміцненню української держави та демократії. Про це було відомо усім президентським адміністраціям, починаючи з 1992 року. Завжди, коли органи влади потребували нашої поради і підтримки, ми йшли їм назустріч, не порушуючи принципів нашої незалежності та об’єктивності, не принижуючи і не принижуючись. І завжди відмовляли, коли влада нехтувала принципами верховенства права та національного суверенітету.

По-четверте, Фонд працює прозоро, досягає поставлених цілей і має сталу та прогнозовану підтримку своїх партнерів для здійснення програмної діяльності. Це, зокрема, буде незабаром відображено у звіті Фонду, вихід якого був відкладений через карантин.

У зв’язку з цим, Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва звертається до всіх своїх партнерів – громадських організацій, міжнародних донорів, засобів масової інформації, громадян України та всіх, хто був дезінформований через розсилку «Дому демократії», з проханням не лише взяти до відома позицію Фонду, а й зробити для себе належні висновки про моральний та професійний рівень ГО «Дім демократії».

 На наше глибоке переконання, дії ГО «Дім демократії» не лише підривають довіру до «Демократичних ініціатив», а й узагалі дискредитують і саме поняття демократії, і цінності, притаманні демократичному суспільству: відкритості, чесності, відповідальності та співпраці, заснованої на взаємоповазі. Таким чином, «Дім демократії» провалив іспит на звання громадської організації.

За дорученням колективу «Демініціатив» – виконавча директорка Фонду Світлана Барбелюк.

Нагадаємо, відома українська соціологиня, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, членкиня правління ГО «Детектор медіа» Ірина Бекешкіна передчасно пішла з життя 20 березня.

 

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду