Медіарух закликає не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету

Медіарух закликає не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету

17:03,
27 Березня 2020
2978

Медіарух закликає не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету

17:03,
27 Березня 2020
2978
Медіарух закликає не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету
Медіарух закликає не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету
Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликає уряд і парламент провести консультації з Національною суспільною телерадіокомпанією України для визначення рівня видатків на 2020 рік, які дадуть можливість підтримувати життєдіяльність Суспільного ТБ і радіо. Публікуємо повний текст заяви медіаруху.

26 березня з публічних джерел стало відомо про наміри Кабінету Міністрів України переглянути видатки державного бюджету, зокрема суттєво скоротити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії на суму приблизно 480 млн грн.

Ми усвідомлюємо необхідність економії коштів по всіх напрямах видатків державного бюджету, яка викликана пандемією та надзвичайною ситуацією в країні. Разом з тим Суспільний мовник, як об'єкт критичної інфраструктури, повинен бути забезпечений принаймні мінімальними для виживання коштами — на оплату праці, трансляцію каналів радіо та телебачення, коштами на сплату податків, а також коштами на сплату боргу перед «Євроньюз», успадкованого від колишнього державного телебачення.

Таке суттєве зменшення фінансування призведе до повної зупинки роботи холдингу, а це два національні телеканали («UA:Перший» та «UA:Культура»), три національні радіоканали («Українське радіо», «Промінь» та «Культура»), обласні канали та діджитал-платформи.

Ми наголошуємо, що через настільки радикальне скорочення фінансування національного Суспільного мовника, який надає громадянам лише якісну, перевірену та збалансовану інформацію, громадяни можуть опинитися у бульбашкці «білого шуму», дезінформації, що сприятиме поширенню панічних настроїв у суспільстві.

Ми закликаємо уряд та парламент провести консультації з наглядовою радою та менеджментом ПАТ «НСТУ» для визначення рівня видатків на 2020 рік, які забезпечать можливість підтримувати життєдіяльність групи радіостанцій та телеканалів НСТУ для якісного інформування громадян у період надзвичайної ситуації.

Довідка:

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» започатковано 5 лютого 2019 року. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Незалежна асоціація телерадіомовників, «Донецький інститут інформації», «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», Центр прав людини Zmina та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників. Вступити до Медіаруху або підтримати його можна, звернувшись до координатора Вадима Міського: vadim.miskyi@gmail.com.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Ай.. перестаньте..
00:38 / 31.03.2020
Перестаньте дудеть про поддержку НТСУ.Под петицией к президенту в защиту суспыльного подписалось три десятка людей. ПРИ НЕОБХОДИМЫХ ДВАДЦАТЬ ПЯТЬ ТЫСЯЧ.
для LUPUS
00:30 / 31.03.2020
Та керОвна головка НСТУ по численности куда больше колличества тех , кто в стенах ОЛИВЦЯ может реально делать телевидение , а не на станицах detector.media, фейсбук и другой нетелевизионной конторы.
LUPUS
23:53 / 29.03.2020
Риба гниє з голови.В керівній головці НСТУ десь до двадцяти "керОвників" отримують куди більше , ніж Прем'єр міністр України . Не менш як по 150 000 .Ось вам і 3 000 000 в місяць
Николай
17:31 / 27.03.2020
Любой власти гласность не нужна.Эта от других не отличается.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду