Українці вимагають знайти і покарати винних у смерті активістки Катерини Гандзюк
Українці вимагають знайти і покарати винних у смерті активістки Катерини Гандзюк
Про це повідомляє «Українська правда».
Під будівлею МВС у Києві на вул. Богомольця участь в акції взяли близько 500 осіб. Друзі, активісти, колеги, журналісти і політики прийшли з портретами загиблої.
Перед входом на територію Міністерства внутрішніх справ активісти виклали напис на тротуарі «Її вбили». Учасники вимагали знайти і покарати замовників убивства пані Гандзюк.
Аналогічні акції пройшли ввечері 4 листопада у Львові, Херсоні, Харкові, Дніпрі та ін. містах.
Про смерть Катерини Гандзюк стало відомо вдень 4 листопада: інформацію розповсюдили у Facebook-спільноті «Хто замовив Катю Гандзюк?», яку створили й вели друзі пані Гандзюк.
Розслідування у справі нападу на пані Гандзюк проводить Служба безпеки України: огляд місця події у лікарні, де перебувала Катерина Гандзюк, огляд тіла та першочергові слідчі дії проводилися слідчими СБУ. Кримінальне провадження, за яким розслідується напад на пані Гандзюк, перекваліфіковано на «Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб» і буде розслідуватися за пп. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ.
За повідомленням ЗМІ, херсонську громадську діячку, виконувачку обов’язків керуючого справами Херсонської міськради Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Її літаком доставили на лікування до Києва і надали охорону. Станом на 21 вересня повідомлялося, що пані Гандзюк перенесла 11 операцій. Вона перебувала в реанімації в одній з лікарень Києва.
Правову кваліфікацію справи правоохоронці змінювали кілька разів: від «хуліганства» через «умисні тяжкі тілесні ушкодження» до «замаху на вбивство». 3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з пані Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.
24 вересня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що у справі активістки з’явилась додаткова кваліфікація – замовне вбивство.
Катерина Гандзюк у 2006-му працювала менеджером проектів, главою Херсонського відділення ГО «Ейдос» – Центру політичних студій та аналітики, у 2012-му стала співзасновницею Агенції громадської журналістики «Мост», яка публікувала антикорупційні розслідування щодо влади Херсонської області. Навесні 2018 року активістка опублікувала
Незадовго до нападу на себе пані Гандзюк критикувала правоохорон