У Севастополі випустили з СІЗО активіста Мовенка, засудженого за звинуваченням в екстремізмі в соцмережах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Севастополі випустили з СІЗО активіста Мовенка, засудженого за звинуваченням в екстремізмі в соцмережах
Український активіст Ігор Мовенко 28 червня вийшов зі слідчого ізолятора Сімферополя. Про це повідомляє «Крим.Реаліі».
Зустріти українця приїхали дружина і місцеві активісти.
Напередодні Севастопольський міський суд змінив вирок Мовенку з реального на умовний термін і постановив випустити його з СІЗО негайно. Однак самого активіста на засідання не привезли, тому адміністрація ізолятора чекала доставки відповідних документів з суду.
У постанові суду сказано, що покарання Мовенку слід вважати умовним з іспитовим терміном в один рік.
Як повідомляв «Детектор медіа», 16 грудня 2016 року в Севастополі співробітники ФСБ приїхали на роботу до Ігоря Мовенка та забрали його з собою. Також співробітники силового відомства вилучили його робочий комп'ютер. Дружині пан Мовенко встиг повідомити, що його били, погрожували помістити в СІЗО, якщо він не зізнається в екстремізмі. Вдома також було проведено обшук. Силовики вилучили ноутбук, жорсткі диски домашнього комп'ютера, сім-карти і упаковку від стартового пакета, мобільний телефон.
У квітні 2017 року кримському активісту Ігорю Мовенку пред'явили звинувачення за ч.2 ст.280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності). Українець перебував під підпискою про невиїзд. Згодом стало відомо, що Росфінмоніторинг вніс севастопольця Ігоря Мовенка до списку екстремістів і терористів.
Російський прокурор просив два роки умовно для обвинуваченого в екстремізмі Мовенка.
4 травня у Криму підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя засудив Ігоря Мовенка до двох років ув’язнення. Згідно з рішенням суду, Мовенка визнали винним у «публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності» за кілька коментарів у групі «Крим – Україна» в соціальній мережі «ВКонтакте». МЗС України висловило протест против вироку.