Засуджений в анексованому Криму український активіст Балух продовжує голодувати та заявляє про знущання співробітників СІЗО
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Засуджений в анексованому Криму український активіст Балух продовжує голодувати та заявляє про знущання співробітників СІЗО
Засуджений в анексованому Росією Криму український активіст Володимир Балух продовжує оголошене 19 березня в знак протесту проти вироку голодування, він значно схуд.
Як повідомляє 31 березня Кримська правозахисна група, про це стало відомо після того, як 30 березня українця відвідав адвокат, передає «Крим.Реалії».
За словами правозахисників, Балуха перевели з одиночної камери в іншу, де він знаходиться під постійним відеоспостереженням. У новій камері у Балуха є сусід, якому співробітники СІЗО приносять домашню їжу.
«Український активіст розцінює це як форму знущання і спробу змусити його вийти з голодування. І до початку голодування до активіста в камеру приходили співробітники СІЗО, які намагалися його відмовити від голодування», - йдеться в повідомленні.
14 березня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок українському активісту Володимиру Балуху. Суддя вилучив зі звинувачення пункт про придбання боєприпасів, активіста засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тис. грн).
19 березня стало відомо, що Балух почав голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. Адвокат Балуха Ольга Дінзе розповідала, що зможе побачити підзахисного і дізнатися про стан його здоров'я повну інформацію тільки 2 квітня.
28 березня Міністерство закордонних справ України вимагало негайно звільнити Балуха. Український омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської колеги з проханням допустити лікарів до голодуючого активіста.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який знаходився на подвір'ї його будинку.