США закликали Україну скасувати е-декларування для антикорупційних активістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
США закликали Україну скасувати е-декларування для антикорупційних активістів
Адміністрація США закликала українське керівництво скасувати вимогу щодо е-декларування для активістів та членів неурядових організацій, передає власний кореспондент «Укрінформу».
Офіційний Вашингтон вважає цю вимогу тиском на громадянське суспільство, яке бореться за прозорість урядування в Україні.
«Сполучені Штати рішуче закликають керівництво України скасувати законодавство, яке вимагає декларування для активів представників громадянського суспільства, а також міжнародних представників спостережних рад державних підприємств», - наголошується в заяві, оприлюдненій у п'ятницю Державним департаментом США.
Система декларування активів в Україні «повинна забезпечувати відповідальність державних службовців та не створювати непотрібних тягарів і тиску на громадянське суспільство», наголосили в зовнішньополітичному відомстві.
Як підкреслюється в документі, це законодавство «спрямоване проти тих самих осіб, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні», на виконання обіцянок Євромайдану та прагнення українського народу до демократичної держави, яка керується верховенством прав.
«Ми закликаємо уряд України терміново скасувати вимоги декларування майна відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, й одночасно забезпечити тимчасову амністію для тих (активістів – ред.), хто не подасть декларацій до встановленого терміну», - зауважили в Державному департаменті США.
Нагадаємо, 16 березня стало відомо, що Венеціанська комісія розкритикувала законопроекти, які містять вимоги фінансової звітності і розкриття інформації для антикорупційних активістів.
19 березня громадські організації виступили із заявою, у якій вимагали невідкладно скасувати е-декларування для активістів та експертів. Також вони заявили про намір звертатися до Конституційного суду.
Група країн «Великої сімки» заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній і закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.