Посли «Великої сімки» закликали Раду скасувати е-декларування для антикорупційних громадських активістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Посли «Великої сімки» закликали Раду скасувати е-декларування для антикорупційних громадських активістів
Про це йдеться у спільній заяві послів країн G7 в Україні, повідомляє «Європейська правда».
«Ми наполегливо закликаємо народних депутатів знайти законодавче рішення під час найближчого засідання, яке скасовує ці вимоги відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, або відкладає їх дію», - зазначено в заяві.
Посли G7 також закликають Раду забезпечити тимчасове положення щодо звільнення від відповідальності осіб, які не подадуть декларацію у встановлений термін.
«Поточні вимоги щодо е-декларування не відповідають міжнародним зобов’язанням України і кращим міжнародним практикам. Вони перешкоджають залученню та збереженню кваліфікованих міжнародних членів наглядових рад державних компаній, що є необхідним для поліпшення корпоративного управління в Україні та поліпшення економічного зростання», - йдеться у зверненні.
Посли наголошують, що система декларування покликана забезпечити підзвітність осіб, наділених публічними повноваженнями, а не створити зайве навантаження та тиск на громадянське суспільство.
Як повідомляв «Детектор медіа», Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував провал обіцяного українською владою скасування е-декларацій для громадських активістів.
«Українська влада не виконала своїх зобов'язань», - заявив у зв’язку з цим Йоганнес Ган.
22 березня Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроекти 8120 та 8120-1, якими пропонувалося відтермінувати подання е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Голова парламенту Андрій Парубій кілька разів намагався включити їх до порядку денного, але голосування за це щоразу провалювалося.
Нагадаємо, термін подачі декларацій членами антикорупційних громадських організацій закінчується 1 квітня, тобто з 2 квітня громадських активістів, які не задекларували свої доходи, можна буде притягати до кримінальної відповідальності.
Верховна Рада планує розглянути скасування електронного декларування для громадських активістів вже після 1 квітня, тобто після закінчення терміну подачі електронних звітів. Про це свідчить заява спікера Андрія Парубія, оприлюднена на сайті парламенту.